V případě, že klávesnice patří k počítači, dá se snadno vyměnit. Ihned je třeba ji odpojit a dát někam na sušení a pak se uvidí. Ceny klávesnic jsou kolem sto korun, tedy ty obyčejné, takže neštěstí není tak hrozné. Poněkud horší je, když se však něco vylije do notebooku, tedy, do takzvaného notesu. Tady už legrace končí, protože pokud v něm máte důležitou práci a pochopitelně ji nezálohujete, proč také, že jo, můžete o tu práci nakrásně přijít. Tady už záleží na tom, co se tam vylilo a jak dlouho to tam je. Protože když někdo přinese vadný notes a tvrdí, že tam káva je asi týden, nedělá se taková oprava dobře.
Vylitá voda může způsobit oxidaci a také další neplechu. Proto není radno nějak váhat, či přemýšlet o s tím. Co musíte udělat jako první je zabránit přísunu energie, aby se zabránilo zkratu, protože ten samotný napáchá ještě větší škody než voda samotná. Proto ihned vytáhněte baterii z notebooku. Poté jej postavte na hranu, nenechávejte jej ležet, jak jste zvyklí. Když bude na hraně, sníží se tím doba účinku tekutiny na součástky. Pak teprve odneste notes co nejrychleji do servisu. A pokud se chcete pokusit o záchranu sami, fénem, jak je u nás zvykem, můžete. Silně to však nedoporučuji.
Už při rozebírání notesu můžete napáchat škody, ale pokud chcete… V tomto případě alespoň dbejte na to, abyste fén neměli na nejvyšší teplotě, ale zhruba na střední. Ovšem ještě předtím byste měli udělat takovou menší očistu na kterou použijte izopropanolový sprej. Koupíte ho za pár stovek, ale pokud jej nemáte přímo doma, bude to asi chvíli trvat a mezitím se ve vašem notebooku díky vlhkosti odehrají velmi zajímavé pochody. Posléze bude asi muset očistit kontakty, na což potřebujete sklotextilovu tužku. Tu koupíte ve stejném obchodě odkud jste si přinesli onen sprej. Dobrý výsledek celé „opravy“ ovšem nemusí být nikdy zaručen.