Pořádek musí být


Jak je to myšleno? Inu, tak že i bazén se musí občas uklidit. Což znamená vysát dno, protože to se časem zanese prachem, který neumí filtrace zachytit. Samozřejmě lze s jistou nadsázkou nazvat úklidem i údržbu vody, která se však provádí vlastně neustále a průběžně. Zní to legračně, ale už to necháme tak jak to je a přejdeme k jádru pudla, totiž k vysávání bazénu a s tím spojené operace. Základ věci je samozřejmě bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/vysavace-do-bazenu/, který jistě máme. Pokud ne, bude třeba si nějaký pořídit. Tím tedy musíme začít.

dívka v bazénu

Pokud nechceme, nemusíme do něj investovat velkou částku která přesahuje hranici deseti tisíc korun. Můžeme koupit lacinější, ale budeme tak ochuzeni a některé speciální funkce. Při koupi tohoto přístroje si musíme rozmyslet, zda chceme ruční nebo automat. Nevím, zda má smysl rozebírat výhody či nevýhody jednotlivých strojů. Možná by to nebylo mlácení prázdné slámy, ale domnívám se, že čtenář je inteligentní a rozdíl mezi „ruční“ a „automatický“ snad pozná. Pokud ne, tak ručním musíte po dně jezdit vy a máte-li bazén velký, je to pěkná otrava. Automatický si cestu hlídá sám a sám zvládne celý bazén.

balonky na vodě

Vy jej pak jen ručně vyprázdníte a propláchnete. Vůbec žádná starost, vůbec žádný spěch, jen zmáčknutí knoflíku. To je automat. Jak často tuto údržbu provádět? To je podle okolností, které jsou pokaždé jiné. Záleží to na množství spadu z ovzduší, co nám tam zanese vítr a frekvenci koupání. Prostě a jednoduše, jakmile zjistíte na dně nános, je třeba vysavač pustit. Byli tu i filutové, kteří to zkoušeli bez něj. Vzali hadr a část dna jím vytřeli. Dno bylo sice čisté, ale hadr zachytil málo z toho, co tam bylo, a ještě se těch usazenin větší část rozvířila. Takže vy to ani už zkoušet nemusíte. A poslední rada? Vysávejte ráno, než do bazénu vlezete. To je vše na dně a ve vodě nic nevíří, tudíž má vysavač usnadněnou práci.